Hipertenzijos problema


Aukštas kraujospūdis vadinamas tyliuoju žudiku, nes galime nė nejusti, kad hipertenzijos problema arterine hipertenzija.

puikiai gyvenate dėl hipertenzijos

Jis vadinamas hipertenzijos problema žudiku, kuris nužudo daugiau hipertenzijos problema nei COVID virusas, o su juo gyvena trečdalis žmonių. Pusė iš jų net nežino, kad jį turi — tai aukštas kraujospūdis.

Mūsų draugai

Kaip jį suvaldyti ir kaip jį sekti namuose, kai dėl siaučiančios pandemijos patekti pas gydytoją tampa gana sudėtinga? Bendras suaugusiųjų hipertenzijos paplitimas siekia 30—45 proc.

Vyresnių nei 60 metų amžiaus pacientų grupėje nuo hipertenzijos kenčia apie 60 proc.

Hipertenzija - padidėjęs kraujo spaudimas

Apie tai reikia informuoti savo gydytoją. Daug žmonių kenčia nuo aukšto kraujospūdžio, tačiau to nejaučia — tai yra didžiausia problema.

dieta sergant inkstų hipertenzija

Todėl šita liga ir vadinama tyliuoju žudiku — mes jo nejaučiame. Geriausia kraujo spaudimą matuotis namuose, kuriuose yra ramu, mus supa mums įprasta aplinka. Jeigu kraujo spaudimas normalus, kraujagyslių sieneles kraujas veikia švelniai, teka jas masažuodamas.

hipertenzija ir kalcis

Kas atsitinka, jeigu kraujo spaudimas būna didelis? Įsivaizduokite gaisrinės hidrantą: didžiulis slėgis spaudžia kraujagyslių sieneles, kraujas teka žalodamas kraujagysles.

Konsultuojantys kardiologai

Jos pažeidžiamos, atsiranda pradžios hipertenzija kaip gydyti. Prie pažeidimų lengviau limpa nereikalingos dalelės, tokios kaip cholesterolis, formuojasi aterosklerotinė plokštelė, kuri ilgainiui didėja, auga, gali užkimšti kraujagyslės spindį, dėl to gali įvykti infarktas.

Dar blogiau, jeigu kraujagyslė dėl per didelio kraujospūdžio įplyšta.

  1. Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija) - „Gijos Klinikos“ Kaunas
  2. Gyvenimas su arterine hipertenzija: kaip suvaldyti ligą? – EUROMED
  3. Arterinė hipertenzija - Sveikas Žmogus
  4. 2 laipsnio hipertenzijos mankšta
  5. Arterinė hipertenzija – uždelsto veikimo bomba – Vilniaus visuomenės sveikatos biuras

Kas įvyksta ilgai negydant aukšto kraujospūdžio? Kraujospūdį reikėtų matuoti kelis kartus, geriausia — 1—2 minučių intervalais, tada kraujospūdis bus tikslus.

Pinterest Širdies ir kraujagyslių ligos — itin klastingos ir kasmet hipertenzijos problema pasaulyje pasiglemžia neįtikėtinai daug gyvybių. Vienas labiausiai paplitusių susirgimų, susijusių su širdies veiklos pakitimais — arterinė hipertenzija. Nors ši liga vis dar laikoma garbaus amžiaus žmonių susirgimu, medikai pastebi, kad arterinė hipertenzija užklumpa vis jaunesnius: padidėjęs kraujospūdis gali būti nustatomas net ir vaikystėje ar paauglystėje.

Jeigu pamatavus du kartus kraujospūdis nesiskiria daugiau nei 10 mm Hg, trečią kartą matuoti nereikia. Matuoti reikia abiejose rankose, nes jis gali skirtis.

hipertenzijos išsivystymo laipsnis

Tad kartas nuo karto pasimatuoti namuose kraujospūdį būtina, be to, būtina tai daryti taisyklingai. Europos kardiologų draugija rekomenduoja, kaip taisyklingai matuoti kraujospūdį.

hipertenzija sukelia psichosomatinę

Tuomet galime matuoti kraujospūdį. Labai svarbu pasirinkti tinkamą manžetę.

Populiariausi

Jeigu kraujospūdžio rankose skirtumas didesnis nei 15 mm Hg, apie tai informuokite savo gydytoją, nes tai gali reikšti skirtingas patologijas. Matuoti kraujospūdį geriausia žaste visą savaitę ryte ir vakare, ypač jeigu planuojate vizitą pas gydytoją.

orgazmas ir hipertenzija

Kaip taisyklingai pasimatuoti kraujo spaudimą namuose? Parengė Indrė Motuzienė.