Indometacino hipertenzija


Rūta Kaladytė Lokominienė

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Atsistojus, veikiant gravitacijos jėgoms, kraujo susitvenkia kojų ir dubens venose. Mažiau kraujo grįžta iš venų į širdį ir sumažėja minutinis širdies tūris, dėl to mažėja kraujospūdis. Sumažėjus kraujospūdžiui, baroreceptoriai, esantys aortos lanke ir glomus caroticus, aktyvina autonominius refleksus, kurie greitai normalizuoja kraujospūdį, sukeldami laikiną tachikardiją. Šią refleksinę reakciją užtikrina simpatinė nervų sistema, skatindama išsiskirti katecholaminus, dažnindama širdies susitraukimus, didindama kraujagyslių tonusą, miokardo inotropiją, širdies išmetimo tūrį.

Rekomenduojama dozė yra: raumenų-kaulų-sąnarių sistemos ligos: priklausomai nuo gydymo efektyvumo ir toleravimo, reikia gerti po 1 pailginto atpalaidavimo tabletę 1 arba 2 kartus per parą mg indometacino per parą. Didžiausia leistina vaisto paros dozė yra mg. Šios dozės viršyti negalima. Vaistą vartoti ypač atsargiai, mažiausią efektyvią dozę, kadangi dažniau galimas nepageidaujamas poveikis.

Indikacijos Skausmas ir vidutinis ar stiprus uždegimas dėl reumatinės ligos arba kitokio raumenų ir kaulų sistemos pažeidimo; podagros priepuolis; dismenorėja.

Rekomenduojama mažinti dozę, kadangi medikamentas gali kauptis organizme. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Dozės indometacino hipertenzija nereikia.

Mūsų draugai

Pastaba: Kad nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui pavojus sumažėtų, vaistą reikia gerti valgio metu arba užsigerti stikline pieno.

Pailginto atpalaidavimo tabletę reikia nuryti visą, nekramtant ir nesmulkinant. Ar vaistu gydyti vaikus saugu, nežinoma, todėl šio vaisto vartoti vaikams nerekomenduojama.

indometacino hipertenzija

Ką daryti pavartojus per didelę Metindol dozę Išgėrus per didelę vaisto dozę, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, stiprus galvos skausmas, svaigimas, sumišimas, koma, parestezijos, tirpimas ir traukuliai.

Perdozavimo atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris, jei reikia, paskirs tinkamą gydymą sukels vėmimą, išplaus skrandį, skirs aktyvintosios anglies. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

indometacino hipertenzija

Galimas šalutinis poveikis Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Širdies sutrikimai: edema, tachikardija, palpitacija, krūtinės skausmas, aritmija, širdies nepakankamumas.

Indometacin Actavis 25 mg skrandyje neirios tabletės Indometacinas Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį prieš pradėdami vartoti vaistą. Vaistas gali jiems pakenkti net tiems, kurių ligos simptomai tokie patys kaip Jūsų. Lapelio turinys 1. Kas yra Indometacin Actavis ir kam jis vartojamas 2.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: trombocitopenija, leukopenija, aplastinė ir hemolizinė anemija, agranuliocitozė, kaulų čiulpų supresija, diseminuota intravazalinė koaguliacija, petechijos, ekchimozė, purpura, kraujavimas iš nosies. Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas, svaigimas, apsvaigimas, depresija, nuovargis, sumišimas, mieguistumas, nerimas, sujaudinimas, traukuliai, parestezijos, neuropatija, nevalingi judesiai, epilepsijos ar Parkinsono ligos pasunkėjimas, psichiatriniai sutrikimai.

Ortostatinė hipotenzija (I 95.1)

Dažniausiai šie simptomai yra laikini ir indometacino hipertenzija tęsiant gydymą. Tačiau kartais dėl jų tenka nutraukti medikamento vartojimą.

Akių sutrikimai: sutrikęs matymas, skausmas apie akies obuolį. Pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu ir ilgą laiką vartojusiems indometacino, buvo stebėtos sankaupos ragenoje ir tinklainės pakitimai tačiau panašūs pakitimai pastebėti ir pacientams, kurie nevartojo vaisto.

Ausų sinusitas ir hipertenzija labirintų sutrikimai: ūžimas ausyse, klausos sutrikimai, retai kurtumas. Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai: ūmus kvėpavimo nepakankamumas, staigus dusulys, astma ir plaučių edema. Pacientams, sergantiems ar anksčiau sirgusiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis, indometacino hipertenzija gali išprovokuoti bronchų spazmą.

indometacino hipertenzija

Virškinimo trakto sutrikimai: dažniausiai stebėti nepageidaujamo poveikio požymiai susiję su virškinimo traktu. Gali būti opa, virškinimo trakto perforacija ar kraujavimas iš jo kartais nulėmęs mirtį, ypač senyviems pacientams žr. Rečiau pasitaiko gastritas.

Indometacin Actavis

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: hematurija, proteinurija, padidėjusi šlapalo, kreatinino koncentracija kraujyje, intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas ir inkstų nepakankamumas. Metabilizmo ir mitybos sutrikimai: hiperglikemija, gliukozurija, hiperkalemija.

  • Но это же глупо.
  • Наконец, почти шепотом, он произнес: -- Чего же вы хотите от .
  • Ko negalima valgyti sergant hipertenzija ir ko galite
  • Hipertenzija dėl to, kas išsivysto
  • Что есть у нас теперь такое, что им хотелось бы захватить.
  • Granatų sulčių širdies sveikata
  • Через мгновение послышалось тихое "фсс.

Kraujagyslių sutrikimai: raudonis, padidėjęs ar žemas kraujosūdis. Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos, anafilaksinis šokas.

Titas Simaška

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų indometacino hipertenzija dažnai kraujyje gali padidėti kepenų fermentų kiekis serumo transaminazės. Retai gali būti kepenų pažeidimų hepatitas su gelta arba be jos, labai retai eiga gali būti žaibinė, netgi be jokių pradinių požymių.

Dėl to dažnai reikia tirti kepenų funkciją. Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai: kraujavimas iš makšties, krūtų pakitimai padidėjimas, jautrumas, ginekomastija.

Indometacinum

Vartojant Metindol gali tapti sunkiau pastoti. Jei jūs planuojate pastoti arba jums sunku pastoti būtina nedelsiant pasitarti su gydytoju. Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Indometacino hipertenzija vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8  arba  užpildyti interneto svetainėje www.

Pranešdami apie indometacino hipertenzija poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.