Požiūris į hipertenziją


Hipertenzija — svarbus visuomenės sveikatai įtakos turintis veiksnys Keywords: Hypertension;Blood pressure;Lithuania Abstract: Arterinė hipertenzija AH — vienas iš svarbiausių koreguojamų širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių.

kuris diuretikas yra geresnis sergant hipertenzija hipertenzija ir drėgmė

Lietuvoje net 33 proc. Šio darbo pagrindinis tikslas ir uždaviniai — įvertinti gydytojų ir pacientų žinias apie arterinę hipertenziją, medikų gydytojų ir slaugytojų arterinio kraujospūdžio matavimo įgūdžius bei hipertenzijos gydymo kokybę ir vaistų vartojamumą.

Analizuojamų duomenų požiūris į hipertenziją byla suformuota naudojant standartinę programinę įrangą Excel for Windows.

nutukimo ir hipertenzijos dieta hipertenzija ar neurozė

AH — lėtinė liga, jos gydymas trunka visą likusį gyvenimą, todėl ypač yra svarbus glaudus paciento, jo artimųjų, slaugytojos ir gydytojo bendradarbiavimas. Siekdami įvertinti pacientų žinias apie AH ir nustatyti jų ryšį su lytimi, amžiumi, rizikos veiksniais, sergamumu AH ir jos trukme, išsilavinimu ir pasirinktais informacijos apie AH šaltiniais m.

Tiriamieji apklausti pagal specialiai parengtą anketą, kurią sudarė klausimai apie pagrindines AH sąvokas, simptomus, vaistų vartojimą, komplikacijas bei profilaktiką.

nuo kurio vaisto pradėti gydyti hipertenziją cinquefoil gydymas hipertenzija

Išdalinta anketų. Atsako dažnumas 81 proc.

ar yra veiksmingas hipertenzijos gydymas lazeris nuo hipertenzijos