Hipertenzija vegetarizmas


hipertenzija vegetarizmas Vaistas nuo kulno nuo hipertenzijos

Tai du vis labiau populiarėjantys mitybos režimai ir net gyvenimo filosofijos. Amerikoje 5 proc. Lietuvoje vegetarizmas, o ypač jo rūšis veganizmas, sparčiai populiarėja, tad pabandykime išsiaiškinti, kas gi tai.

hipertenzija vegetarizmas druskos urvas ir hipertenzija

Daugelis garsių žmonių buvo vegetarai, tarp jų ir Pitagoras ar Leonardas da Vinčis. Pitagoras teigė, kad tie, kurie žudo gyvūnus tam, kad juos valgytų, gali nesusimąstydami žudyti ir į save panašius, t. Leonardas da Vinčis prognozavo, kad ateis laikas, kai žmonės gyvūnų žudikus vertins taip pat, kaip dabar yra smerkiami žmonių žudikai.

Galbūt šie pasisakymai skamba radikaliai, bet, kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, vegetarizmas ar veganizmas — ne tik mitybos rūšys, bet ir požiūris į gyvenimą. Vegetarizmo ir veganizmo mitybos ypatybės Vegetarizmo apibrėžimas gali skambėti taip — tai gyvenimo būdas, atsisakant valgyti bet kokią mėsą, paukštieną ir žuvį, dažniausiai dėl tam tikrų etinių, moralinių, fizinių ir socialinių įsitikinimų.

Patys griežčiausi vegetarai — veganai, kurie visiškai atsisako maisto produktų, susijusių su gyvūnų išnaudojimu ir žudymu.

hipertenzija vegetarizmas skydliaukės hipertenzija

Įsimintina tai, kad ne visi vegetarai yra veganai, bet visi veganai yra vegetarai. Dalis vegetarų atstovauja stovyklą Pesco — leidžiama valgyti žuvį, kiti atstovauja stovyklą Pollo — iš mėsos produktų leidžiama valgyti tik paukštieną.

Nors vegetariška dieta gali būti efektyvus būdas pagerinti sveikatos būklę, neteisingai subalansuota mityba gali sukelti problemų. Paprastai teigiama, kad vegetariška mityba susijusi su sumažėjusiu bendru mirtingumu, mažesne širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Vegetarai turi mažesnį kūno masės indeksą, mažesnį cholesterolio kiekį, mažesnį kraujo spaudimą, rečiau serga širdies ligomis, hipertenzija, 2 tipo cukriniu diabetu, inkstų ligomis, osteoporoze, demencijomis. Mirtingumas hipertenzija vegetarizmas išeminių širdies ligų 30 proc. Maitinantis vegetariškai, su maistu gaunama mažiau sočiųjų riebalų, cholesterolio, gyvūninių baltymų, daugiau angliavandenių, skaidulų, magnio, kalio, folio rūgšties, antioksidantų vitaminų C, E.

Daugelis vegetarų valgo kiaušinius ir pieno produktus. Veganas, kitaip nei vegetaras, negali vartoti pieno produktų ir kiaušinių, net medaus dėl to, kad medų bitės neša sau — jis reikalingas bitėms išgyventi ir iš to pagamintų maisto produktų; negali dėvėti odinių rūbų, kailinių, šilko; naudotis kosmetika ir vaistais, kurie buvo išbandyti tyrimuose su gyvūnais; veganai negali eiti į cirką, nes jame gyvūnai priverčiami linksminti žiūrovus.

Asociacija ėmė plėtoti filosofiją, kuri teigia, jog veganizmas neapsiriboja vien mityba. Veganizmas kreipia dėmesį į visus gyvūninius komponentus, naudojamus hipertenzija vegetarizmas produktuose: nuo degtukų ir nuotraukų iki skalbimo hipertenzija vegetarizmas ir minkštiklių.

hipertenzija vegetarizmas pacientas dėl hipertenzijos

Tai filosofija, mitybos stilius. Veganizmas — tai gyvenimo būdas, jaučiant didelę pagarbą visoms gyvoms būtybėms, hipertenzija vegetarizmas jų teises, tai gėrio jausmas, užuojauta ir sąžiningumas gyvūnų atžvilgiu.

  • Hipertenzijos ryšys su širdimi
  • Vegetarizmas ir hipertenzija Geros naujienos tiems, kurie kenčia nuo hipertenzijos aukštas kraujo spaudimas.
  • Augalų, naudingų hipertenzijai gydyti