Hipertenzijos angiografija. Paslaugos - VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos


Spontaninė intracerebrinė kraujosruva I 61 Siųsti draugui: Skaitykite forume: Dalintis: Apibrėžimas.

Mūsų draugai

Hemoraginis insultas, kuris įvyksta plyšus galvos smegenų kraujagyslei ir kraujui išsiliejus į galvos smegenų parenchimą. Iš parenchimos kraujo gali prasiveržti į galvos smegenų skilvelius ir, rečiau, į subarachnoidinį tarpą. Istoriniai faktai.

Plautinės hipertenzijos kompetencijos centras KC yra grupės angl.

Intracerebrinė kraujosruva ICK — viena iš grėsmingiausių skubos būklių neurologijoje. Kraujo išsiliejimą galvos smegenyse patomorfologiškai pirmasis patvirtino J. Wepfer m.

  1. Kviečių košė nuo hipertenzijos
  2. Plautinė hipertenzija - Sveikas Žmogus

Charcot ir C. Bouchard m.

hipertenzijos angiografija vandens poveikis esant hipertenzijai

Miliarinių aneurizmų reikšmę vėliau patvirtino ir kiti tyrinėtojai Russell W. FisherS.

Dietary recommendations for pulmonary hypertension patients

Takebayashi ir M. Kaneko nurodė, jog hipertenzinė intracerebrinė kraujosruva įvyksta dėl lipohialinozės pažeistų arterijų plyšimo galvos smegenų gilumoje. Pastaruoju metu atsirado naujų Hipertenzijos angiografija priežasčių gydymas trombolitikais, narkotikų vartojimas. Ūminės intracerebrinės kraujosruvos diagnostika ypač pagerėjo į klinikinę praktiką įdiegus KT. Hipertenzijos angiografija tyrimai suteikė papildomos informacijos apie kraujosruvų evoliuciją ir patofiziologiją bei leido atskirti ūmines, poūmes ir lėtines kraujosruvas.

Naujojo angiografo dėka bus anksčiau aptinkama ligos pažeista vieta

Hipertenzinės intracerebrinės kraujosruvos chirurginį gydymą m. Vis plačiau taikomi nauji invazinio gydymo metodai hematomos stereotaksinė aspiracija kontroliuojant KT; trombolizinis krešulio tirpdymas ir evakuacija. Jos svarbiausi rizikos veiksniai — arterinė hipertenzija ir amžius. Pirminis sergamumas ICK yra 10—22,9 atvejo gyventojų per metus; vyresnių hipertenzijos angiografija jis reikšmingai didėja. Dažniau serga vyrai vyrai : moterys — 60 : 40ypač vyresni kaip 55 metų.

hipertenzijos angiografija nemiga nuo hipertenzijos

Nustatyta rasinių ir etninių sergamumo skirtumų. JAV du kartus dažniau serga juodaodžiai apie 50 :  gyventojų.

Slapukų naudojimo parinktys

Tai aiškinama blogesne Afrikos amerikiečių insulto profilaktika — dažnesne arterine hipertenzija, žemesniu išsilavinimo lygiu. Pagal kraujosruvos priežastį ICK gali būti skirstoma į pirminę ir antrinę.

hipertenzijos angiografija braškės nuo hipertenzijos

Arterinė hipertenzija yra svarbiausias spontaninės ICK rizikos veiksnys, jos riziką padidinantis 3,9—5,4 karto. Arterinės hipertenzijos sukelta ICK rizika didėja proporcingai paciento amžiui ir arterinės hipertenzijos sunkumui bei trukmei. Kraujosruvos dėl arterinės hipertenzijos mechanizmai gali būti du: plyšusi lėtinės arterinės hipertenzijos pažeista kraujagyslė dažniausiai arba staiga padidėjęs arterinis kraujospūdis, padidėjęs smegenų kraujo tūris ir plyšusi arterija, arteriolė arba kapiliarai rečiau.

Jos paprastai būna smulkiose — μm pamato nervinių mazgų, vidinės kapsulės, gumburo, rečiau kitose arterijose. Gali plyšti hipertenzijos angiografija neišsiplėtusi arteriolė dėl arterinės hipertenzijos sukeltų sienelės degeneracinių pokyčių fibrinoidinės nekrozės, lipohialinozės.

Jai būdingas beta amiloidinio proteino kaupimasis vidutinėse ir smulkiosiose galvos smegenų žievės ir dangalų kraujagyslėse. CAA sukelia smegenų arterijų sienelių struktūrinius pokyčius, dėl to jos pasidaro netvirtos ir lengvai plyšta dėl svyruojančio kraujospūdžio ar lengvos galvos traumos.

Spontaninė intracerebrinė kraujosruva (I 61) - Sveikas Žmogus

CAA riziką padidina apolipoproteino E geno e2 ir e4 aleliai, susiję su padidėjusiu beta amiloidinio proteino atsidėjimu kraujagyslėse e4 arba skatinantys jų sienelių degeneracinius pokyčius, ypač fibrinoidinę nekrozę e2.

ICK riziką didina nesaikingai vartojamas alkoholis, hipertenzijos angiografija trombocitų funkciją, didinantis arterinį kraujospūdį ir tiesiogiai veikiantis galvos smegenų kraujagysles.

Skaitykite forume: Dalintis: Apibrėžimas. Plautinė hipertenzija — tai patologinė būklė, kuriai būdingas padidėjęs plaučių kraujagyslių pasipriešinimas ir kraujospūdis jose. Plautinė hipertenzija diagnozuojama, kai vidurinis spaudimas plaučių arterijoje yra didesnis kaip 25 mm Hg.

Yra duomenų, jog ICK padažnėja, kai labai maža serumo cholesterolio koncentracija, bet tai nėra patvirtinta didesniais perspektyviniais tyrimais. Tarp kitų ICK paminėtini rūkymas ir cukrinis diabetas.

hipertenzijos angiografija širdies ritmo kintamumas ir sveikata

ICK gali sukelti simpatomimetiniai vaistai ir stimuliantai: amfetaminai, kokainas, fenciklidinas, metilfenidatas ir kt.

Ūminį smegenų infarktą gydant intraveniniais audinių plazminogeno aktyvatoriais, simptominės ICK per 36 val.

Naujienos Naujojo angiografo dėka bus anksčiau aptinkama ligos pažeista vieta Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atidarytas kapitaliai rekonstruotas Invazinės radiologijos ir endoprotezavimo skyrius su nauja angiografijos įranga. Naujojo angiografo dėka bus galimybė anksčiau aptikti ligos pažeistą vietą ir taip prailginti žmogaus gyvenimo trukmę.

ICK gali sukelti hematologinės ligos: hemofilija, trombocitopenija, leukemija ir kt. Kraujosruvomis dažniau komplikuojasi glioblastoma ir kitos piktybinės gliomos, choriokarcinoma, melanoma, bronchogeninės ir inkstų karcinomos metastazės. Rečiau ICK įvyksta dėl arterioveninės malformacijos arba arterijų aneurizmos hipertenzijos angiografija šios kraujagyslių anomalijos dažniau sukelia subarachnoidinį kraujo išsiliejimą.

hipertenzijos angiografija hipertenzijos streso liga

Staiga prasidėjęs intracerebrinis kraujavimas neretai greitai sustoja dėl hipertenzijos angiografija hematomos ir ją supančių audinių priešpriešinio spaudimo, susidariusio krešulio ir kraujavimo vietos tamponados aplinkiniais audiniais. Susidarius ICK, neurologinę disfunkciją sukelia šie mechanizmai: kraujo išsiliejimo vietos smegenų audinio destrukcija; aplinkinių audinių edema, išemija ir antrinis neuronų pažeidimas; padidėjęs intrakranijinis spaudimas; iš hematomos židinio atsipalaiduojančios toksinės ir vazokonstrikcinės medžiagos; viduriniųjų smegenų struktūrų dislokacija; smegenų kamieno spaudimas.

Kraujosruvą supančios smegenų parenchimos hipertenzijos angiografija išlieka 5 dienas—2 savaites.