Hipertenzijos katalogas


Hipertenzija — kodėl spaudimą matuotis būtina?

hipertenzijos katalogas hipertenzijos rizikos stadija

Ji gali būti įvairių rūšių: arterinė, veninė, portinė, hipertenzijos katalogas ir t. Arterinė hipertenzija kitaip dar vadinama hipertonija ar didelio kraujospūdžio liga tai liga, kurios metu hipertenzijos katalogas ilgalaikis arterinio kraujo spaudimo padidėjimas.

hipertenzijos katalogas arterinis kraujo spaudimas

Paplitimas PSO duomenimis [1] maždaug 1. Dėl hipertenzijos išsivysto įvairios širdies ir kraujagyslių ligos, kurios yra dažniausia mirties priežastis pasaulyje. Etiologija Pagal etiologiją priežastį hipertenzija skirstoma į pirminę ir antrinę.

hipertenzijos katalogas ką daryti karštyje su hipertenzija

Antrinės hipertenzijos priežastis yra žinoma, dažniausiai tai yra gretutinė liga, išprovokavusi šį hipertenzijos katalogas. Prie faktorių, dažniausiai provokuojančių antrinę arterinę hipertenziją priskiriami kardiovaskuliniai, hormoniniai, neurologiniai ir kiti sutrikimai bei pakitusi inkstų, kepenų ir kitų vidaus organų veikla.

Rizikos faktoriai Kaip jau minėta, tiksli hipertenzijos priežastis 9 iš 10 atvejų yra nežinoma, todėl mokslininkai didžiausią dėmesį skiria būtent rizikos faktorių tyrimui. Jau sergantys šia liga pacientai yra apklausiami, stengiamasi išsiaiškinti kas galėjo lemti hipertoniją, ar žmogus turėjo žalingų įpročių, dirbo pavojingoje aplinkoje ir t.

hipertenzijos katalogas sergant hipertenzija, kiek vandens gerti per dieną