Hipertenzijos vidurkis.


Arterinė hipertenzija Pirminė arterinė hipertenzija AH — liga, kuriai būdingas nežinomos kilmės ilgalaikis arterinio kraujospūdžio AKS padidėjimas, ilgainiui pažeidžiami organai taikiniai — širdis, smegenys, kraujagyslės ir inkstai, didėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

sirdalud nuo hipertenzijos vaistas nuo peršalimo nuo hipertenzijos

Ligos simptomai: vienintelis simptomas ligos pradžioje — padidėjęs kraujospūdis. Kiti simptomai atsiranda vėliau, prasidėjus komplikacijoms, kurios gali pasireikšti: galvos skausmu ir svaigimu, pykinimu, vėmimu, praeinančiu paralyžiumi, spaudžiančiais skausmais krūtinėje, pilve, net sąmonės sutrikimais ar regėjimo pablogėjimu.

Pavojinga yra tai, kad dauguma žmonių nežino, kad jų kraujospūdis hipertenzijos vidurkis, nes pakankamai gerai jaučiasi arba tokius simptomus kaip galvos svaigimas ar regėjimo pablogėjimas priskiria patiriamam nuovargiui bei stresui.

sealex galima vartoti esant hipertenzijai nėra hipertenzijos

Norint pagrįsti AH diagnozę, būtina: įsitikinti, kad hipertenzija yra išliekanti; nustatyti, ar ji pirminė, ar antrinė; nustatyti, kurie organai taikiniai yra pažeisti; nustatyti, kokių yra papildomų širdies ir hipertenzijos vidurkis ligų rizikos veiksnių. Pastaruoju metu neapsiribojama tik gydytojo kabinete pamatuotu kraujospūdžio dydžiu, rekomenduojama remtis ir namų bei paros kraujospūdžio matavimais. Teisingas kraujospūdžio matavimas būtinas hipertenzijos vidurkis sveikatos priežiūros sistemos grandyje, kiekvieno sergančio arterine hipertenzija paciento apsilankymo metu.

geriausi hipertenzijai gydyti skirti gėrimai cukraus gydymas nuo hipertenzijos

Sergančiam pirmine AH pacientui individualiai turi būti įvertinta širdies ir kraujagyslių ligų rizika, nes ji lemia prognozę. Keleto rizikos veiksnių buvimas, cukrinis diabetas, metabolinis sindromas ar nustatytas organų taikinių pažeidimas rodo didelę širdies ir kraujagyslių ligų riziką, net jei paciento AKS yra normalus.

maisto produktai ir širdies sveikata hipertenzija ir smegenys

Antrinė hipertenzija nustatoma 10 proc. Išplėstiniam sergančio arterine hipertenzija paciento tyrimui pas atitinkamos srities specialistą reikėtų nukreipti, kai įtariama antrinė hipertenzija.

Nukreipti gydytojo specialisto konsultacijai reikia ir tada, kai įtariama gydymui atspari hipertenzija — būklė, kai nepasiektas tikslinis AKS pacientams, vartojantiems didžiausias gerai parinkto trijų vaistų nuo hipertenzijos derinio dozes, iš kurių vienas yra diuretikas. Atkreiptinas dėmesys, jog trijų vaistų derinys turi būti optimalus, o vaistų dozės — tinkamiausios dažniausiai maksimalios.

Padidėjęs kraujospūdis: dažnai nejaučiamas, bet labai pavojingas žudikas m.