Nuteistųjų hipertenzija


Įkalinimo įstaigose iki šiol streikuodavusius nuteistuosius pakeitė kardinalia priemone savo teises ginti ėmęsi medikai.

Neapsikentę vykdomos reformos, nedidėjančių atlyginimų įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojai vakar paskelbė dviejų valandų įspėjamąjį streiką. Prie streikuojančiųjų prisijungė trys Panevėžio pataisos namų medikės.

nuteistųjų hipertenzija hipertenzijai gydyti skirti adaptogenai

Tokios protesto akcijos dalyviai reikalavo stabdyti pradėtą įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros skyrių pertvarką; atlikti ne vidinį, o išorinį įkalinimo įstaigų ir Laisvės atėmimo vietų ligoninės veiklos auditą; skirti trūkstamas lėšas atlyginimams didinti; įtraukti kalėjimų medikus nuteistųjų hipertenzija trūkstamų profesijų sąrašą; nustatyti atskirą sveikatos priežiūros paslaugų biudžetą, kurio lėšos būtų panaudojamos tik nuteistųjų sveikatos priežiūros paslaugoms ir medikų atlyginimams, bei užtikrintų, kad jos būtų panaudotos pagal paskirtį, o ne kitoms su sveikatos priežiūra nesusijusioms reikmėms finansuoti.

Jos teigimu, pacientės dėl to nenukentėjo.

Kam reikėjo vaistų, pavyzdžiui, nuo hipertenzijos, išimties tvarka išduoti iš vakaro. Pasak E.

nuteistųjų hipertenzija hipertenzija yra simptomas

Marksienės, įkalinimo įstaigų medikai neturi informacijos apie vykdomą su jų darbu susijusią politiką, valdžia negirdi, ką sako profesinės sąjungos.

Jos teigimu, vykdant pertvarką nuo liepos 1 dienos Panevėžyje turėjo būti atleista apie pusė medicinos personalo. Paskutinė gauta informacija, kad reforma atidedama iki spalio 1 nuteistųjų hipertenzija.

Ar žinai, kad? Iki gyvos galvos kalintiems asmenims sužibo viltis, jog, atlikus bausmę 25 metus, jų bylos bus peržiūrimos, o įkalinimo laikas — trumpinamas. Ar Lietuva tam ryšis?

Dabar Panevėžio pataisos namuose dirba 8 medikai, o kažkada dirbdavo ir 14, o iš tų aštuonių esančių etatų norima naikinti keturis: Sveikatos skyriaus vedėjo, vyriausiojo slaugos administratoriaus, felčerio, vaistininko.

Be to, gydytojos teigimu, įstaigoje, kur kali moterys, manoma, kad galbūt nereikėtų ir ginekologo.

Krūviai neadekvatūs atlyginimams Profesinių sąjungų duomenimis, šiuo metu laisvėje dirbančių medikų atlyginimai yra susilyginę ar net didesni už jų kolegų, gelbėjančių sveikatos problemų turinčius nuteistuosius, nors pastarųjų rizika ir darbo specifika — visai kita.

Nuo rugsėjo dar kylant medikų atlyginimams, dirbantieji įkalinimo vietose, pasak E. Marksienės, gaus kur kas mažiau, nei dirbtų laisvėje. Mąstykime, kaip pagerinti paslaugų kokybę, o ne taip, kad sumažiname nuteistųjų hipertenzija etatus, likusiems padidiname krūvį ir todėl jiems padidėja atlyginimas.

Marksienės, Panevėžio pataisos namuose gydytojai uždirba apie 1 —1 eurų į rankas, slaugytojos — apie eurų.

nuteistųjų hipertenzija hipertenzija trys vaistai

Krūvis, jos teigimu, didelis. Per dieną apsilankymų yra vidutiniškai apie Anot jos, vien vaistus nuteistosioms tenka išduoti tris kartus per dieną.

nuteistųjų hipertenzija hipertenzija ranka nutirpusi

Marksienės, įkalinimo įstaigose yra sava darbo specifika. Pavyzdžiui, atvežtos naujos kalinės būna neregistruotos, jas reikia apžiūrėti. Prieš vežant į tardymą, vėl būtina patikrinti, ar pagal sveikatos būklę gali vykti.

Be to, dirbama pagal slankųjį grafiką nuo 8 iki pusės devintos vakaro.

Kovojate prieš hipertenziją? Privalote įsidėmėti 3 taisykles, jei norite išspręsti problemą

Savaitgaliais budi tik slaugytojos, tačiau naktinių budėjimų nėra. Prireikus kviečiami greitosios medikai. Pasak jo, paprastai įkalinimo vietų medikai dirba sunkesnėmis sąlygomis nei laisvėje.

nuteistųjų hipertenzija kaip sužinoti, ar sergate hipertenzija

Mūsų medikai kasdien susiduria su psichologiniu smurtu — gydytoją gali išvadinti bet kuo. Jo teigimu, kai laisvėje dirbantiems gydytojams valdžia hipertenzija ir tuberkuliozė atlyginimus, įkalinimo įstaigų darbuotojai liko užmiršti. Dirbantieji laisvėje nuo rugsėjo jau gaus daugiau. Pasak profesinės sąjungos generalinio sekretoriaus, pernai dėl šios problemos kreiptasi į teisingumo ministrą Elviną Jankevičių ir perspėta, kad neradus lėšų atlyginimams didinti, neliks kam dirbti.

Pasak R.

Liga, kurios simptomų dažnai nejaučiame, o pasaulis praranda milijonus gyvybių

Garuolio, apie problemas ne kartą kalbėta su valdžia, tačiau nesėkmingai. Šių metų sausį pradėta nuteistųjų hipertenzija streikui, tačiau sulaukta naujų pasiūlymų, kaip būtų galima sumažinti išlaidas ir sutaupyti. Gresia protrūkis Pavasarį pasiūlyta atleisti dar daugiau darbuotojų.

Kaip teisingai matuoti kraujo spaudimą? - Gyd. Jelena Tulčina

Atsisakyti mediko licencijos, kurią įgijo sunkiu darbu, patirtimi ir mokslu. Dar jiems dėl to sumažėtų atostogos.

Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos

Įdomiausia, kad nebuvo siūloma, koks atlyginimas — tik abstrakčiai, kad bus didesnis. Tokiu būdu būtų sutaupyta tik apie tūkst.

Nors šiuo metu vienas streikuojančiųjų reikalavimų yra iš dalies įvykdytas — reforma ne sustabdyta, o atidėta iki spalio 1 dienos, aiškiau nepasidarė. Garuolio teigimu, žmonės yra gavę atleidimo lapelius, jiems priklausytų dvi išeitinės išmokos, tačiau kaip bus dabar — nežinia. O jie dar mažina etatus. Garuolio, pradėjus iš darbo išeiti medikams, valstybei tai atsigręš kitu galu — kaliniai negaus tinkamų paslaugų, veikiausiai netylės ir skųsis.

Jei situacija nuteistųjų hipertenzija, profesinė sąjunga neatmeta visuotino streiko galimybės.

Pataisos namuose streikuoti ėmėsi medikai

Teigiama, kad Kalėjimų departamentas, atsižvelgęs į pateiktus reikalavimus ir įvertinęs kitas svarbias aplinkybes, įvykdė visus jo kompetencijai priskiriamus reikalavimus. Kiti reikalavimai — ne departamento kompetencija. Vakar Kalėjimų departamentas pranešė, kad Alytaus pataisos namuose, Marijampolės pataisos namuose, Panevėžio pataisos namuose, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, Vilniaus pataisos namuose, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose, Šiaulių tardymo nuteistųjų hipertenzija, Kauno tardymo izoliatoriuje vykusio įspėjamojo streiko metu sveikatos priežiūros skyrių darbuotojai buvo savo darbo vietose, užtikrino nuteistųjų pirmosios ir neatidėliotinos pagalbos teikimą, įstaigų veikla, teikiant medicinos paslaugas, nebuvo sutrikdyta.

Kalėjimų departamento patarėja Simona Banėnienė nuteistųjų hipertenzija, kad pasirengta tolesniam konstruktyviam dialogui.